Якщо Вам стали відомі факти порушення антикорупційного законодавства працівниками апарату ДАРТ, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління ДАРТ, за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, Ви можете повідомити про виявлені факти:
Повідомлення підлягають розгляду за наявності таких реквізитів:
Звертаємо увагу, що згідно зі статтею 53 Закону розгляду підлягають повідомлення про порушення вимог цього Закону, здійснені працівником відповідного органу без зазначення авторства (анонімно). Анонімне повідомлення про порушення вимог антикорупційного законодавства підлягає розгляду, якщо зазначена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.
Інші письмові звернення без зазначення місця проживання, не підписані автором (авторами), а також такі, з яких неможливо встановити авторство, відповідно до частини першої статті 8 Закону України «Про звернення громадян» визнаються анонімними і розгляду не підлягають.
Надана Вами інформація використовуватиметься як джерело для прийняття рішення щодо необхідності належного реагування відповідно до вимог Закону.
Єдиний портал повідомленьвикривачів (далі – Портал) – це інформаційно-комунікаційна система, яка маєкомплексну систему захисту інформації з підтвердженою відповідністю згідно ізЗаконом України «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційнихсистемах», що забезпечує обмін даними з викривачем за допомогою мережіІнтернет, збирання, зберігання, використання, захист, облік, пошук,узагальнення повідомлень викривачів, а також іншої інформації, в тому числі простатус викривачів, стан та результати розгляду повідомлень викривачів.
Перейти на Портал можна за посиланням:
https://whistleblowers.nazk.gov.ua/Портал гарантує викривачам забезпечення умов конфіденційності, а також надає доступ викривачами до інформації про стан, процес розгляду та результати розгляду їх повідомлень.
Портал – це один з інструментів реалізації антикорупційної політики, створення якого передбачено Державною антикорупційною програмою (ДАП) на 2023-2025 роки. Тому одним з головних пріоритетів НАЗК є створення умов, за яких викривачі зможуть безпечно повідомляти про факти корупції.
Передбачено, що держателем та відповідальним за адміністрування Порталу є Національне агентство з питань запобігання корупції.
Єдиний портал повідомлень викривачів – це внутрішній канал повідомлення*!
* Внутрішні канали повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону – способи захищеного (у тому числі анонімного) повідомлення інформації викривачем керівнику або уповноваженому підрозділу (особі) органу, юридичної особи, у яких викривач працює, проходить службу чи навчання або на замовлення яких виконує роботу, а так само до органу вищого рівня, уповноважена особа якого здійснює контроль за дотриманням антикорупційного законодавства на підвідомчих підприємствах, в установах та організаціях.
Будь-яка особа, якій стала відома інформація про корупційне, або пов’язане з корупцією правопорушення, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», може повідомити про це на Порталі. Однак не кожна людина може набути статус викривача.
Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.
Отже, особа вважається викривачем за сукупності таких умов:
У разі відсутності хоча б однієї з вищевказаних умов особа вважається заявником.
Подання повідомлень (у тому числі анонімних) через внутрішні канали повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» здійснюється через відкритий для цілодобового доступу до Порталу та спеціальні телефонні лінії.
Портал передбачає 5простих кроків для здійснення повідомлення:
Крок 1 – Організація та посадова особа
Необхідно натиснути на полеі з випадаючого списку вибрати організацію, про корупцію в якій особа хоче повідомити. Після цього необхідно вибрати, хто саме з посадових осіб вчинив правопорушення
Крок 2 – Тип повідомлення
Необхідно зазначити чи бажає особа надати в повідомленні дані про себе чи залишити повідомлення анонімно.
Крок 3 – Джерело отримання інформації
Необхідно вказати, звідки особі стала відома інформація про правопорушення.
Крок 4 – Склад правопорушення
Необхідно вказати, про яке саме правопорушення особа бажає повідомити – слід вибрати один з запропонованих варіантів та з випадаючого списку обрати статтю.
Крок 5 – Обставини правопорушення
Необхідно вказати обставиниправопорушення, ПІБ осіб, дату та місце злочину, а також додати підтверджуючі матеріали.
Головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Державного агентства розвитку туризму України