В Івано-Франківську на спеціальній події Національного туристичного саміту «Туристичні міста та регіони. Підсумки кризового управління сферою гостинності» Державне агентство розвитку туризму та Громадська організація «ЛУН Місто» презентували перші результати співпраці по створенню туристичної мапи безбар’єрності України.
Мапу спеціально презентували до зимових свят,щоб під час планування поїздок мандрівники могли перевірити, доступність обраних локації.
За словами Голови Державного агентства розвитку туризму Мар’яни Олеськів війна поставила перед сферою гостинності України нові виклики, підсиливши запит на доступність та інклюзивність. «Одне з першочергових завдань агентства – не тільки стимулювати об’єкти туристичної інфраструктури і забезпечувати максимальну доступність відвідувачам, а й інформувати мандрівників про рівень безбар’єрності туристичних об’єктів. Створення Мапи безбар’єрності туристичної сфери – це важливий крок на шляху до »,- зазначила очільниця ДАРТ
Наразі на мапу нанесено близько 600 об’єктів з семи областей України — Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської,Полтавської, Тернопільської, Хмельницької. Серед них 70 готелів більшість з яких знаходиться в Закарпатській області.
Крім готелів на мапі можна переглянути дані про доступність парків, музеїв, кафе, укриттів, медичних закладів та навіть бібліотек і будинків культури.
Для того, щоб подивитись дані, наприклад,тільки щодо закладів розміщення, варто скористатися фільтрами і обрати категорію: «готелі» або «кафе» чи «парки».
Нанесені на мапу локації мають індекс безбарʼєрності — чим більше атрибутів доступності має заклад, тим вищий індекс.Найбільш інклюзивні локації позначені зеленим кольором, менш безбарʼєрні —червоним.
Варто зазначити, що середній індекс доступності готелів, які нанесені на мапу,становить близько 50%.
Також для зручності користувачів для кожної локації є текстовий перелік наявних там елементів доступності. Зокрема можна подивитись чи є вхід врівень з землею, чи має стійка реєстрації понижену секцію, чи є в закладі розміщення номери для осіб з інвалідністю.
Співзасновниця ГО «ЛУН Місто» Анна Денисенко підкреслила, що Мапа безбарʼєрності: Туризм стала логічним продовженням загальноукраїнської мапи безбарʼєрності. «Ми прагнемо зібрати максимально повну інформацію щодо рівня доступності просторів України. Наша мета – допомогти користувачам мапи знаходити локації, які найкраще відповідають їхнім потребам щодо комфорту».
Дані для мапи за ініціативи ДАРТ надали представникам профільних департаментів з туризму міських рад та обласних військово-цивільних адміністрацій, аналізуючи обʼєкти на предмет безбарʼєрності за допомогою чеклистів, розроблених ГО ЛУН Місто та ГО «Безбарʼєрність» діяльність яких спрямована на створення рівних можливостей для всіх українців.
Команда продовжить працювати над наповнення мапи.
Щоб додати на мапу туристичні локації свого регіону чи міста потрібно написати на пошту misto@lun.ua. Тема листа: Туризм.
Також на мапі є форма зворотного звʼязку. Якщо ви помітили неточність, можете залишити коментар, ваш запит буде оброблено.
Переглянути Мапу безбарʼєрності: Туризм можна за посиланням.