Кабінет міністрів схвалив розроблену фахівцями ДАРТ постанову про порядок ведення Єдиного туристичного реєстру (ЄТР), який має офіційно почати працювати з 1 січня 2025 року.
Головна мета реєстру – полегшити бюрократичний тягар, який лежить на бізнесі.
ЄТР надасть змогу туроператорам подавати необхідні для ліцензії документи у цифровому форматі, зокрема і фінансову гарантію, яка буде верифікуватися банками та страховими компаніями. Так само вони кожного року зможуть легко поновлювати свою ліцензію у реєстрі.
Готелі та інші засоби розміщення також зможуть реєструватися й отримувати відповідні категорії у ЄТР. Там же вони матимуть можливість надавати повну інформацію про те, скільки приймали відвідувачів у той чи інший період.
Держава матиме точну інформацію про кількість суб’єктів туристичного господарювання та зможе сповна здійснювати моніторинг і контроль з одного боку, допомагаючи та захищаючи з іншого.
Українці ж зможуть бачити в реєстрі готелі, які дійсно категоризовані, а також відслідковувати всіх туристичних операторів, чия ліцензія є чинною. Якщо ж інформації немає, а назва компанії чи готелю світиться червоним, це для споживача буде знаком для роздумів.
Однак за словами Голови Державного агентства розвитку туризму Мар’яни Олеськів ЄТР та Новий Закон «Про туризм» – це взаємодоповнюючі частинки одного цілого. Без нового закону реєстр функціонуватиме лише на ~5% закладених в ідею його створення можливостей.
«Щойно буде прийнято новий Закон «Про туризм», ЄТР зможе функціонувати повноцінно і стати зручним інструментом, який полегшує роботу усіх учасників туристичного ринку. І мова тут не про тотальний контроль з боку держави. Це про можливості, які держава може надати галузі, розуміючи її потенціал і потреби», наголосила очільниця ДАРТ.