Євроінтеграція

Євроінтеграція є головним і незмінним зовнішньополітичним пріоритетом України, а подальша розбудова та поглиблення взаємовідносин між Україною та ЄС здійснюється на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції.
Основними стратегічними документами для досягнення цих цілей є Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами – членами, з іншої сторони та Порядок денний асоціації Україна – ЄС.
Війна відкрила нове вікно можливостей для прискорення інтеграції України в своє природне цивілізаційне середовище - до європейської сім'ї, до членства у Європейському Союзі, першими кроками до якого стало подання заявки на членство України у Європейському Союзі 28 лютого 2022 року та заповнення опитувальника Європейської Комісії для отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС.
23 червня 2022 року Європейська Рада прийняла історичне рішення визнати євроінтеграційну перспективу України та надати Україні статус кандидата на членство в Європейському Союзі, зокрема на основі висновку Європейської Комісії (ЄК) від 17 червня 2022 року.
1 лютого 2023 року оприлюднено Аналітичний звіт щодо заявки України на членство в Європейському Союзі, згідно з яким сфера науки і досліджень має середній рівень підготовки, а сфери освіти і культури – певний рівень підготовки до інтеграції.
8 листопада 2023 року Європейська Комісія рекомендувала Європейській Раді відкрити переговори з Україною щодо членства в Європейському Союзі та оцінила стан прогресу реформ нашої країни у Звіті про прогрес України в рамках Пакета розширення 2023 року.
9 вересня 2024 року Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України передав Європейській Комісії Звіт України в межах Пакета розширення ЄС 2024 року.
Документ об’ємом близько 900 сторінок містить оновлену інформацію щодо державної політики на шляху до повноправного членства України в ЄС за період квітень – серпень 2024 року. Близько 140 державних установ були залучені до його підготовки.
Звіт містить детальну інформацію щодо прогресу виконання кожного заходу, передбаченого планом виконання рекомендацій Європейської Комісії, представлених у в межах Пакета розширення Європейського Союзу 2023 року.
Більше цікавої інформації про європейську інтеграцію можна знайти на Євроінтеграційному порталі: https://eu-ua.kmu.gov.ua/

Євроатлантична інтеграція

Офіційні відносини між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору і її державами-членами (далі – НАТО) почалися в 1991 році, коли Україна приєдналася до Ради північноатлантичного співробітництва.
У 1994 році Україна приєдналася до програми «Партнерство заради миру», головною метою якої є сприяння реформам, підвищенню стабільності, а також підтримка міжнародної та регіональної безпеки.
9 липня 1997 року Україна та НАТО підписали Хартію про особливе партнерство між НАТО та Україною (далі – Хартія), яка і стала основою відносин. Хартією держави-члени НАТО підтвердили свою підтримку суверенітету та незалежності України, її територіальної цілісності, демократичному розвитку, економічному процвітанню, а також принципу недоторканості кордонів.
Для визначення стратегічних завдань і пріоритетів інтеграції України до євроатлантичних структур безпеки було розроблено Указ Президента України від 02 жовтня 2018 року № 298 «Про річні національні програми під егідою Комісії Україна – НАТО», яким визначаються ключові завдання та заходи для органів державної влади на рік.
З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної компанії щодо взаємодії України з НАТО розроблено Концепцію вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017–2020 роки, яку  затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 № 35-р.